" Mám vášeň pro převádění vílích snů ve skutečnost. Dílo má duši, když do něj umělec vloží kus svého srdce." 

Už jako malá jsem se projevovala jako tvůrčí človíček, zpívala jsem, kudy jsem chodila, tancovala a kreslila, balila se do záclon. S babičkou jsme šily různé kreace. Nebylo divu, že po základní škole má další cesta vedla z rodných Teplic přímo do Prahy na střední uměleckou školu, kde jsem studovala modelování a navrhování oděvů, kresbu, malbu, tisk na látku textilní materiály, střihovou konstrukci atd.. V oboru jsem zůstala i na následném bakalářském studiu na vysoké škole v Plzni. Módní navrhování má určité hranice, a ty jsem toužila překročit. Nový pohled na oděvní tvorbu jsem získala v ateliéru Nových médiíí na Fakultě designu a umění v Plzni.Důležitá je pro mě svoboda, kdy můžu vytvořit cokoliv krásného, estetického a působivého.

 

Momentálně se věnujI primárně tvorbě šatů na míru, podle přání a snů objednavatelek, kterými jsou hlavně nevěsty a maturantky. 
Mým cílem je, nejen aby se výsledek blížil co nejvíce představě vysněných šatů, ale také individuální přístup, správně zvolený materiál, perfektně padnoucí střih, vyzdvižení kladů, schování nedostatků, příjemný pocit v šatech a opravdová spokojenost nositelky. 

 

Moje šatová tvorba je charakteristická organickými liniemi. Mám ráda harmonii. Často se nechávám inspirovat materiálem, ráda využívám kontrastu matu a lesku. Opakovaně nacházím inspiraci v přírodě, přirozeném plynutí, ladných liniích, jako kdyby model někde vyrostl, a vy jste si ho mohli utrhnout. Někdy využívám švu jako estetického prvku. Ráda pracuji s lehkými průsvitnými materiály šifony a satény nejčastěji z přírodního hedvábí. Jsou to materiály lehké jako pavučinka. Imponují mi rafinované barevné kombinace tón v tónu propojené s krajkou nebo korálkovou výšivkou. Při tvorbě šatů mě baví střídání různých struktur povrchů materiálů, prosvítání a překrývání průsvitných vrstev. V neposlední řadě, bych zmínila estetickou ruční malbu, která dokáže být na šatech velice působivá a efektní. Ale tím nejdůležitějším je, aby šaty naplnily přání a očekávání budoucí nositelky, aby střihově lichotily její postavě a tak se v nich pak může cítit lehce, příjemně a pohodlně jako víla tančící na louce.

 

MgA. Šárka Walterová  - strukturovaný životopis -

2018  otevření Zašité Dílny

2018  ocenění MAKER OF MERIT na Maker Faire Prague

2017  obhájení titulu MgA. na FDULS, ZČU, Plzeň

2017 praxe ve svatebním salonu, Praha

2015 – 2016  Bellas Artes – stáž, Universidad de Castilla-La ManchA, Cuenca, Španělsko     

2015 umělecký objekt Rukávy – vystaven v centru Plzně, v rámci projektu EHMK 2015

2014 módní přehlídka společenských šatů Perly Oceánu v Krušnohorském divadle v Teplicích

2012 - 2013  Textile Design – půlroční stáž, Kunstuniversität, Linz, Rakousko

2012  fashion objekt - součást výstavy 5. Roční Období v galerii SU.TERÉN v Plzni   

2011  workshop digitální fotografie s lektorem z USA Dionem McInnisem, Artcamp, ZČU

2010  kolekce oděvů pro hostesky vystavená v galerii Emilile Paličkové v Praze

2009  1. místo v soutěži mladých módních tvůrců, Praha

2009  diplom z workshopu s Liběnou Rochovou - Olšany fashion week

2009  pracovní stáž v couture atelieru u návrháře Moravce, Teplice

2008  1. místo ve školní soutěži o nejlepší módní doplňek, SUŠTŘ, Praha